نیاز به خدمات نظافت منزل در تهران دارید؟
همین حالا با کارشناسان تمیزک تماس بگیرید و نظافتچی آقا یا خانم مورد نظرتان را برای نظافت منزل و ساختمان خود رزرو کنید.

نکاتی مهم برای نظافت شیشه ساختمان

نظافت شیشه

نکاتی برای تمیز کردن پنجره‌ها

آیا به نظر می رسد که پنجره های شما مه آلود یا تیره و تار هستند؟ 99% مواقع این احتمال قطعیه! چون چشمان شما، شما را فریب نمی دهند. در طول زمان، پنجره ها بر اثر آلودگی هوا و وزش باد و باران کثیفی و آلودگی های داخل و خارج خانه را بر روی خود جمع می کنند، در نتیجه، می توانند یک روز آفتابی را کاملا ابری نشان دهند و مسلما شما این را دوست ندارید!

خوشبختانه شیشه پنجره ها به زیبایی و سادگی مثل روز اولشان تمیز می شوند. شما فقط باید بهترین راه برای نظافت شیشه منزل خود پیدا کنید تا درخشش زیبای آن ها را به آنها برگردانید.

در زیر چند نکته مفید برای تمیز کردن پنجره های داخل و خارج توسط وبسایت تمیزک آورده شده است، پس با ما همراه باشید:

برای نظافت شیشه ساختمان چه مواردی را رعایت کنیم؟

نظافت شیشه می‌تواند یکی از کارهای دشوار خانه‌داری باشد، به خصوص اگر نمی‌خواهید هیچ لکه یا خط و خشی باقی بماند. در اینجا، نکات موثری برای نظافت شیشه به شما ارائه می‌دهیم:

۱. استفاده از مواد تمیز کننده مناسب: ترکیب آب و سرکه سفید به نسبت مساوی یکی از مواد طبیعی و موثر برای پاکسازی شیشه است. از افزودن مواد شوینده قوی که می‌توانند شیشه‌ها را خراش دهند یا باعث ایجاد لکه شوند، خودداری کنید.

۲. استفاده از ابزار مناسب: از پارچه‌های میکروفیبر مخصوص شیشه برای پاک کردن شیشه‌ها استفاده کنید. این مواد لکه و پرز نمی‌گذارند و بدون خط و خش، شیشه را تمیز می‌کنند.

۳. نظافت در زمان مناسب: شیشه‌ها را در روزهای ابری یا زمانی که خورشید مستقیماً روی شیشه‌ها نیست، تمیز کنید. نور مستقیم خورشید باعث می‌شود تمیزکننده‌ها سریع خشک شده و لکه بگذارند.

۴. حرکات منظم و دقیق: هنگام دست کشیدن روی شیشه‌ها، حرکاتی یکنواخت و دقیق داشته باشید. از بالا به پایین و از یک سمت به سمت دیگر تمیز کنید تا از جا ماندن نوارهای آب جلوگیری شود.

۵. دقت به گوشه‌ها و لبه‌ها: اغلب گوشه‌ها و لبه‌های شیشه بیشترین کثیفی را دارند. از دستمال برای تمیز کردن این مناطق استفاده کنید.

۶. محافظت از قاب شیشه: در هنگام نظافت شیشه، به قاب و لبه‌های آن نیز توجه داشته باشید. همچنین از محافظ در برابر رطوبت استفاده کنید تا از پوسیدگی یا خرابی آن جلوگیری شود.

۷. توجه به ایمنی: اگر شیشه‌های بلندی را تمیز می‌کنید، از نردبان مناسب و ایمن استفاده کنید. همچنین دستکش محافظ پوشیده و از مواد شیمیایی قوی در فضای بسته اجتناب کنید.

با این نکات، شیشه‌های شما بدون لکه و براق به نظر می‌رسند و به حفظ زیبایی و شفافیت منزلتان کمک می‌کنند.

حتما بخوانید : بهترین راه های تمیز کردن شیشه

نکات مهم برای نظافت شیشه

انتخاب شوینده مناسب :

برای داشتن شیشه های شفاف و کریستالی، شما به محصولات و تمیزکننده های مناسب نیاز دارید. شما حتی می توانید شوینده ی خودتان را از اقلامی که در خانه دارید درست کنید. هر کدام از این دستورالعمل های خانگی را امتحان کنید که درست همانند شوینده های فروشگاهی عمل می کنند :

تمیزکردن شیشه ها با آب و سرکه : به ازای هر یک فنجان سرکه سفید که در یک بطری اسپری میریزید، نیم پیمانه آب به آن اضافه کنید. این یک پاک کننده ساده و موثر برای تمیز کردن پنجره ها است.

پاک نمودن پنجره ها بر پایه صابون : چند قطره از مایع ظرفشویی مورد علاقه خود را با دو فنجان آب داغ مخلوط کنید. زمانی که می خواهید برای مواد چسبیده کمی تمیزکاری جدی انجام دهید از این شوینده استفاده کنید.

استفاده از یک سیستم امتحان شده و واقعی :

یکی از بزرگ ترین سردردهای صاحبان خانه، تمیز کردن پنجره ها تنها برای پیدا کردن رگه هایی از آن است. شما می توانید با دنبال کردن یک روش تمیز کردن ثابت شده پنجره از این پدیده آزاردهنده جلوگیری کنید.

  • 1 . تمام گرد و غبار را از پنجره پاک کنید. شما می توانید این کار را با یک پارچه نرم و میکروفایبر انجام دهید.
  • 2 . شیشه پاک کن دلخواه خود را روی شیشه اسپری کنید. مراقب باشید که پاک کننده را بیش از حد اسپری نکنید، اما سخاوتمند باشید.
  • 3 . از یک دستمال میکروفایبر تمیز برای تمیز کردن پنجره کثیف استفاده کنید.
  • 4 . آب گرم را روی پنجره تازه تمیز شده اسپری کنید.
  • 5 . از یک پارچه میکروفایبر تمیز دیگر یا حوله کاغذی بدون پرز برای از بین بردن آلودگی و رطوبت اضافی استفاده کنید.
  • 6 . به عقب برگردید و به پنجره خود نگاه کنید تا مطمئن شوید که هیچ لکه باقی مانده ای را نمی بینید. اگر این کار را کردید، ممکن است لازم باشد دوباره سطح پنجره را تمیز کنید.

حتما بخوانید : چگونه بهترین شرکت نظافتی را انتخاب کنیم؟

تمیز کردن پنجره به طور منظم و دوره ای :

نکات پاک کردن شیشه
پاک کردن دوره ای شیشه

شما باید هر سال یک یا دو بار پنجره های خود را تمیز کنید. تمیز کردن پنجره های خود از داخل چند بار در هر فصل سال می تواند عملکرد بهتری را تضمین کند. اگر پنجره‌هایی دارید که برای تمیز کردن باز و بسته می‌شوند، برای بهترین نتیجه، بیرون شیشه را تمیز کنید.

آیا وقت ندارید که تمیز کردن پنجره ها را در اولویت قرار دهید؟ اجازه دهید متخصصین تمیز کردن شیشه تمیزک شما را در این کار کمک کنند.

ما مشتاقیم تا کیفیت کار خود را در نظافت شیشه به شما نشان دهیم! همین حالا گوشی خود را برداشته و رزرو نظافت شیشه با تخمین قیمت رایگان را همین امروز رزرو کنید.

برای دریافت خدمات تخصصی نظافت در تهران با شماره شرکت نظافتی ۹۱۶۹۲۲۲۹-۰۲۱ و ۷۷۴۵۱۶۱۳-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارگر خوب برای نظافت شیشه و نظافت راه پله و نظافت محل کار خود را رزرو کنید.


دیدگاهتان را بنویسید


سهراب کریمی 5 دی 1402

نکات بسیار کاربردی به اشتراک گذاشتید. همیشه با نظافت شیشه‌ها مشکل داشتم، ولی حالا احساس می‌کنم می‌توانم مثل یک حرفه‌ای آن‌ها را تمیز کنم. ممنون از این راهنمایی‌های ساده اما موثر!

با خدمات ما
آسوده خاطر باشید