نیاز به خدمات نظافت منزل در تهران دارید؟
همین حالا با کارشناسان تمیزک تماس بگیرید و نظافتچی آقا یا خانم مورد نظرتان را برای نظافت منزل و ساختمان خود رزرو کنید.

قیمت نظافت منزل در تهران چقدر است؟

دستمزد کارگر نظافتچی منزل

نظافت منزل در تهران چقدر برایمان آب میخورد؟

نظافت منزل به نظر کار ساده ای است ولی وقتی شروع به کار می کنید تازه متوجه دشواری های آن می شوید. همین گردگیری ساده را در نظر بگیرید. با یک دستمال خشک از یک سمت میز گرد و خاک را جمع می کنید. حالا یکبار از دور روی میز شیشه ای را نگاه کنید! احتمالا هنوز هم غبارهای ریز زیادی را روی شیشه میز ناهارخوری می بینید. از بین بردن لکه های چربی از روی شیشه که خودش یک داستان جداست.

در بسیاری از کشورهای دنیا، خدمات نظافتی به صورت یک رشته مجزا در کالج ها و دانشکده ها، آموزش داده می شود. نرخ خدمات نظافت در این کشورها بر اساس تخصص کارگر نظافت منزل محاسبه می شود. آیا می دانید شرکت های نظافتی چگونه هزینه ها را تعیین می کنند؟ در این مطلب عوامل اثرگذار روی تعیین قیمت خدمات نظافتی بررسی می شود.

قیمت نظافت منزل در تهران چقدر است؟

دستمزد کارگر نظافتچی منزل

متوسط ​​دستمزد کارگر نظافتچی منزل در تهران ۸۰ الی ۱۰۰ هزار تومان در ساعت است و میانگین درآمد روزانه یعنی برای ۸ ساعت کار ۷۵۰ هزار تومان می باشد. این نرخ برای سال ۱۴۰۳ می باشد.

هزینه کارگر نظافت منزل

این روزها اغلب زوج های جوان شاغل هستند و دیگر وقتی برای انجام امور نظافتی باقی نمی ماند. خیلی که زرنگ باشید هر روز رختخواب تان را جمع می کنید و شاید ظروف صبحانه را هم شستشو دهید. در واقع انتظار نمی رود یک زوج جوان و تحصیلکرده، ساعات زیادی را صرف نظافت و تمیزکاری در خانه کنند.

شرکت های نظافتی با آموزش افراد علاقه مند به این حرفه، گام بزرگی برای رفاه خانواده ها برداشته اند. هزینه های دریافتی نظافتچی های شرکتی در مقایسه با نیروهای غیر شرکتی بسیار منصفانه تر است. از طرفی این کارگرهای خدماتی همگی دارای اسناد هویتی معتبر هستند که قبلا توسط شرکت نظافتی بررسی شده است.

شرکت خدماتی نظافتی تمیزک آماده انجام امور نظافتی در منزل و محیط کار است. در هر کجای تهران که زندگی می کنید با ما تماس بگیرید تا نیروی نظافتی خانم و آقا را به محل اعزام کنیم.

هزینه کارگر نظافت منزل

عوامل تاثیرگذار بر قیمت کارگر برای نظافت منزل

وقتی بحث هزینه ها پیش می آید همیشه نوسان قیمت دیده می شود. شاید تصور کنید منطقه ای که در آن زندگی می کنید یا ارزش ملک روی قیمت های نظافتی اثر می گذارد! ولی دستمزد ساعتی نظافت منزل در همه مناطق تهران یکسان در نظر گرفته شده و نظافتچی ها طبق ساعات کاری دستمزد دریافت می کنند.

یک تفاوت جزئی در دستمزد کارگر نظافتچی آقا و خانم وجود دارد. در این مورد همیشه دستمزد نظافتچی های خانم بیشتر است. برای نظافت داخل منزل اولویت با کارگر خانم است و کارگر آقا برای نظافت راه پله ها و پارکینگ انتخاب بهتری است.

از تفاوت دستمزد روزانه کارگر نظافتچی که بگذریم، عوامل دیگری روی قیمت نظافت منزل تاثیر می گذارند. برخی از عوامل قیمت نظافت منزل در تهران موارد اینها هستند:

خدمات نظافت منزل معمولاً به سه دسته اصلی تقسیم می‌شوند: نظافت روزمره، نظافت دیوارها و پنجره‌ها، و نظافت کامل یا خانه‌تکانی. نظافت روزمره شامل انجام کارهای معمول و متداول نظافت در منزل است. برای نظافت دیوارها و پنجره‌ها، معمولاً ترجیح داده می‌شود که از نیروی کار آقا استفاده شود و این نوع خدمات معمولاً برای مدت 8 ساعت رزرو می‌شوند. نظافت کامل یا خانه‌تکانی، فرآیندی طولانی‌تر است که در بازه‌های زمانی 8 ساعته یا بیشتر انجام می‌شود و در صورت درخواست مشتری، می‌تواند شامل شستشوی فرش، قالی و مبلمان نیز باشد

متراژ خانه

نرخ نظافت منزل برای ۴ ساعت اول یکجا محاسبه می شود. این قیمت پایه در دستمزد ساعتی نظافت منزل است. از آنجایی که تمیز کردن خانه های با متراژ بالاتر ، زمان بیشتری می برد طبیعتا هزینه های دریافتی هم بیشتر خواهد شد. برای مثال جارو زدن یک خانه ۳۰۰ متری خیلی بیشتر از جارو زدن یک آپارتمان ۸۰ متری وقت می گیرد.

متراژ خانه هر چقدر بزرگتر باشد، کارهای رفت و روب و تمیزکاری هم بیشتر می شود. نظافت و گردگیری پله دوبلکس یکی از مواردی است که تنها در خانه های بزرگتر درخواست می شود. تعداد پنجره های بیشتر، دیوارهای بزرگتر و …. همگی دشواری تمیزکاری را چند برابر می کند.

حتما بخوانید : نظافت منزل در تهرانپارس

تعداد حمام و سرویس های بهداشتی

نرخ نظافت منزل پایه برای یک واحد دارای یک حمام و دستشویی محاسبه می شود. نظافت سرویس بهداشتی کار ساده ای نیست و نیاز به دقت بیشتری دارد. به همین دلیل اگر در خانه ای زندگی می کنید که دارای ۲ یا ۳ و… حمام یا دستشویی است، کمی مبلغ بیشتری بابت دستمزد روزانه کارگر نظافتچی می پردازید.

استفاده از شوینده های قوی در سرویس های بهداشتی جهت جرم گیری و سفید کردن الزامی است و این امر روی سلامت نظافتچی منزل تاثیر می گذارد. از طرفی لازم است تا کاشی های حمام و دستشویی، کف سرویس بهداشتی،آینه و شیر آلات، کاسه توالت و توالت فرنگی هم به خوبی تمیز شود همه این موارد در نهایت روی نرخ نظافت منزل تاثیرگذار است.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت کارگر برای نظافت منزل

نرخ نظافت منزل بر اساس تعداد اتاق ها

نظافت منزل شامل جاروکشی، گردگیری، شستشو و جمع کردن لوازم می شود. تی کشیدن کف خانه و نظافت سرامیک و کفپوش اتاق ها، گردگیری لوازم و مبلمان به همراه جارو کردن فرش و موکت، جمع کردن لباس ها و اتو کشی و تا کردن لباس ها و … خیلی کارهای کوچک و بزرگ لازم است تا یک خانه تمیز و پاکیزه شود.

هر چقدر تعداد اتاق ها بیشتر باشد، نظافتچی خانم کارهای بیشتری را باید انجام دهد. اتاق های بیشتر یعنی کفپوش های بیشتر، فرش ها و گردگیری و … بیشتر.

به طور معمول حداکثر تعداد ۲ اتاق در یک سرویس نظافتی در نظر گرفته می شود. در خانه های با متراژ بالاتر اغلب تعداد اتاق ها و سرویس های بهداشتی هم بیشتر است.

همانطور که در سایت angi آمده است عوامل تعیین کننده هزینه نظافت منزل برای هر خانه متفاوت است :

House Cleaning Cost Factors
Every home is unique, which means cleaning every home is a little bit different. Your house’s size, layout, and the number of people that call it home will all affect what you’ll pay. How the house cleaning company determines its price will also vary

هر خانه منحصر به فرد است، به همین دلیل نظافت هر خانه ای کمی متفاوت است. اندازه خانه، چیدمان و تعداد افرادی که در آن زندگی می‌کنند، همگی بر هزینه ای که باید پرداخت کنید تأثیر می‌گذارند. همچنین نحوه تعیین قیمت توسط شرکت نظافتی نیز متفاوت خواهد بود.

مدت زمان نظافت منزل

همانطور که قبلا ذکر شده نرخ نظافت منزل برای ۴ ساعت اولیه ثابت در نظر گرفته شده است. گاهی سرویس های نظافتی حداکثر تا ۱۰ ساعت هم طول می کشد. هر چقدر زمان بیشتری صرف نظافت و تمیزکاری شود، به همان نسبت دستمزد ساعتی نظافت منزل، دستمزد نظافتچی و قیمت نظافت منزل هم بیشتر خواهد شد.

نظافت کاشی و سرامیک، آینه و شیر آلات، نظافت آشپزخانه، اجاق گاز، سینک ظرفشویی، گردگیری پرده ها، نظافت مبلمان و فرش ها، اتوکشی لباس ها و …. همگی توسط خانم نظافتچی انجام می شود. هر چه میزان کثیفی بیشتر باشد، زمان زیادتری هم صرف نظافت می شود و دستمزد روزانه کارگر نظافتچی بالاتر میرود.

تمیزکاری های منظم هفتگی یا ماهانه موجب می شود تا نظافت منزل در زمان کوتاه تری انجام شود. اما اگر سال تا سال خانه تمیز نشده باشد، حتما برای نظافت به زمان بیشتری نیاز دارید.

نتیجه گیری :

در تهران، قیمت نظافت منزل به عوامل مختلف بستگی داره. اول از همه، اندازه خونه تأثیر داره؛ یه آپارتمان کوچک مثلن می‌تونه قیمت پایین‌تری داشته باشه نسبت به یه خانه بزرگ. بعدش، مکان خونه هم مهمه، چون تو بعضی مناطق، هزینه‌ها می‌تونه بیشتر باشه. همچنین، نوع نظافتی که درخواست می‌کنید، از جمله نظافت روزانه ساده تا نظافت کامل و جزئی، روی نرخ تأثیر می‌ذاره.

علاوه بر این‌ها، برخی از شرکت‌های نظافتی خدمات اضافی مثل شست‌وشوی فرش یا تمیز کردن پنجره‌ها رو هم ارائه می‌کنن که این‌ها هم می‌تونن دستمزد روزانه کارگر نظافتچی رو بالا ببرن. اگه قرار باشه مواد نظافتی رو خود شرکت بیاره هم این مسئله می‌تونه تأثیر بذاره.

اینکه یک نظافتچی منزل چقدر درآمد دارد، تحت تأثیر نرخ های ساعتی متفاوت که تحت تأثیر تجربه، خدمات ارائه شده، موقعیت مکانی و نوع مشتریان قرار دارد. درک این عوامل بهه مشتریان کمک می کند تا در مورد خدمات و هزینه های نظافت تصمیم آگاهانه ای بگیرند.

در نهایت، تصمیم‌گیری برای انتخاب خدمات نظافتی باید با در نظر گرفتن ترکیبی از نیازهای شخصی و بودجه موجود باشه. اگه بخواید یه برآورد دقیق داشته باشید، بهتره که قبل از رزرو نظافتچی با چند شرکت نظافتی معتبر به صورت مستقیم تماس بگیرید و قیمت بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید


محمد کاکایی 19 اردیبهشت 1403

ممنون از مقاله خوبتون درباره دستمزد کارگر نظافتچی منزل و البته این نکته هم حائز اهمیت است که معمولاً نیروهای زن به دلیل تقاضای بیشتر و عرضه کمتر در بازار، با نرخ پایه بالاتری به ارائه خدمات می‌پردازند و گرنه جنسیت عامل تعیین کننده قیمت نیست.

با خدمات ما
آسوده خاطر باشید