نیاز به خدمات نظافت منزل در تهران دارید؟
همین حالا با کارشناسان تمیزک تماس بگیرید و نظافتچی آقا یا خانم مورد نظرتان را برای نظافت منزل و ساختمان خود رزرو کنید.

چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

ما به طور مرتب به ماشین‌های ظرفشویی برای تمیز کردن سریع و کامل ظروفمان تکیه می‌کنیم. بدون ماشین ظرفشویی، مجبور به شستن همه چیز به صورت دستی بودیم! اما آیا می‌دانستید که با گذشت زمان، کارایی ماشین ظرفشویی شما در صورتی که به طور صحیح تمیز نشود، کمتر می‌شود؟ تمیز کردن ماشین ظرفشویی می‌تواند باعث شود که ماشین به طور صحیح کار کرده و اطمینان حاصل شود که هر بار ظروف به طور کامل تمیز می‌شوند.

ماشین ظرفشویی به عنوان بخش مهمی از آشپزخانه شما، در معرض سایش و فرسودگی جدی قرار دارد.تمیز نگه داشتن ماشین ظرفشویی می‌تواند عمر آن را افزایش دهد و از بوی ناخواسته در آشپزخانه‌تان جلوگیری کند. برای یادگیری نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی‌تان، از جمله محصولات مناسب و تعداد دفعات تمیز کاری، به خواندن ادامه دهید.

چه موقع باید ماشین ظرفشویی را تمیز کرد؟

هیچ‌کس وقت این را ندارد که پس از هر بار استفاده، ماشین ظرفشویی‌اش را تمیز کند. خوشبختانه نیازی نیست هر روز یا حتی هر هفته ماشین ظرفشویی‌تان را به طور کامل تمیز کنید. اگر تا الان ماشین ظرفشویی‌تان را تمیز نکرده‌اید، بهتر است با یک تمیز کاری عمیق شروع کنید. پس از آن می‌توانید به راحتی برای حدود شش ماه تا قبل از تمیز کاری دیگر ماشین ظرفشویی را تمیز نگه دارید.

حتما بخوانید : ویژگی های کارگر نظافت منزل برای نظافت خانه

برنامه نظافت ماشین ظرفشویی

روزانه: غذاهای اضافه را جمع‌آوری کنید
هفتگی: در ماشین ظرفشویی (از داخل و خارج) را پاک کنید
ماهانه: فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کرده و چرخه خودضدعفونی‌کننده آن را اجرا کنید یا از سرکه استفاده نمایید
دوبار در سال: بخش‌های داخلی ماشین ظرفشویی، فیلتر و تمام وسایل جانبی آن را به‌طور کامل تمیز کنید

برنامه نظافت ماشین ظرفشویی

آیا می‌توان از سفیدکننده برای تمیزکردن ماشین ظرفشویی استفاده کرد؟

نباید از مایع سفیدکننده برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی استفاده کرد. مایع سفیدکننده می‌تواند به بخش‌های داخلی ماشین ظرفشویی، به ویژه قسمت‌های فولادی ضد زنگ آسیب برساند.

خلاص شدن از بوی بد ماشین ظرفشویی

اگر بویی از ماشین ظرفشویی حس می‌کنید، احتمالاً به دلیل وجود باقی‌مانده‌های غذاست. راه‌های آسانی برای اطمینان از تمیز بودن کامل ماشین ظرفشویی و جلوگیری از بوی ناخوشایند وجود دارد:

  • پس از هر بار استفاده، باقی‌مانده‌های غذایی کف ماشین ظرفشویی را با دستمال کاغذی جمع‌آوری کنید.
  • پیش از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی، غذاهای اضافی روی آن‌ها را پاک کنید.
  • مطمئن شوید که سینک و لوله تخلیه آشپزخانه نیز تمیز است زیرا اغلب به ماشین ظرفشویی متصل هستند.
  • به‌طور مرتب از یک جارو تمیزکننده کف‌دار در ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

حتما بخوانید : ۵ روش تمیز کردن وسایل برقی و استیل

سریع‌ترین روش برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی چیست؟

تمیز کردن ماشین ظرفشویی نیازمند زحمت زیادی نیست. در واقع، راه آسانی برای تمیزکاری ماشین ظرفشویی بدون اتلاف وقت وجود دارد. از آنجایی که این فرایند بسیار ساده است، می‌توانید ماشین ظرفشویی را به‌طور مرتب ماهانه یا در صورت لزوم هر زمان که بو یا کثیفی احساس کردید، تمیز کنید.

ابتدا هر گونه باقی‌مانده غذایی اطراف دریچه تخلیه را برای اطمینان از باز بودن کامل دریچه پاک کنید. سپس، سوراخ‌های بازوهای اسپری ماشین ظرفشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید آن‌ها نیز باز هستند. در نهایت، یک شستشوی ساده با سرکه انجام داده و یک چرخه کامل شستشو را در ماشین ظرفشویی اجرا کنید.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی با سرکه

چگونه از سرکه برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

سرکه ماده‌ای رایج در خانه و یکی از بهترین روش‌ها برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی است. سرکه سفید برای حل شدن آلودگی و رسوبات معدنی عالی بوده و همچنین ماشین ظرفشویی را ضدعفونی می‌کند. پس از آماده کردن ماشین ظرفشویی برای تمیز شدن و اطمینان از عدم وجود باقی‌مانده غذا، می‌توانید از سرکه برای تمیز کردن ایمن ماشین ظرفشویی به روش زیر استفاده کنید:

1- یک فنجان یا سینی کوچک ایمن برای ماشین ظرفشویی را به صورت عمودی روی بالاترین قفسه ماشین ظرفشویی بگذارید
2- فنجان یا سینی را از سرکه سفید معمولی پر کنید (همانی که از سوپرمارکت می‌خرید!)
3- ماشین ظرفشویی را روی داغ‌ترین حالت برای یک چرخه کامل اجرا کنید

استفاده از جوش شیرین در ماشین ظرفشویی

اگر می‌خواهید یک گام فراتر بروید و از ایجاد بوی بد در آینده جلوگیری کنید، می‌توانید از جوش شیرین هم استفاده نمایید. جوش شیرین را در ته ماشین ظرفشویی بپاشید و آن را با آب داغ و سریع‌ترین حالت شستشو، دوباره روشن کنید.

حتما بخوانید : شرکت نظافتی بهتر است یا نظافتچی شخصی؟

چگونه فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم؟

برای اطمینان از تمیزی کامل ظروف پس از هر بار استفاده، لازم است فیلتر ماشین ظرفشویی تمیز باشد. دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی خود را بررسی کنید تا یاد بگیرید چگونه فیلتر را به درستی درآورید. فیلتر ماشین ظرفشویی معمولاً زیر بازوی اسپری آب قرار دارد. فیلتر را خارج کرده و زیر آب گرم بشویید. از یک مسواک نرم برای جدا کردن هر چیزی که به فیلتر چسبیده استفاده کنید و سپس دوباره آن را بشویید. قبل از استفاده دوباره از ماشین ظرفشویی، فیلتر را درست در جای خود قرار دهید.

خلاص شدن از بوی بد ماشین ظرفشویی

آشپزخانه تمیز با کمک خدمات تمیزک

ماشین ظرفشویی تنها یکی از اجزای اصلی آشپزخانه است و نظافت آن برای حفظ یک آشپزخانه تمیز حائز اهمیت است. اگر خود را در برابر کارهای نظافتی تنها می‌بینید، همیشه می‌توانید به متخصصان تمیزک مراجعه کنید. نظافتچی‌های حرفه‌ای ما می‌توانند آشپزخانه شما از جمله ماشین ظرفشویی را به طور کامل ضدعفونی کنند. امروز برای دریافت نظافتچی منزل تهران، با ما تماس بگیرید و با رزرو جلسات منظم، هزینه کمتری پرداخت نمایید.

شماره تلفن شرکت خدماتی نظافتی

برای دریافت خدمات تخصصی نظافت در تهران با شماره شرکت نظافتی ۹۱۶۹۲۲۲۹-۰۲۱ و ۷۷۴۵۱۶۱۳-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارگر خوب برای نظافت منزل و نظافت ساختمان و نظافت محل کار خود را رزرو کنید.


دیدگاهتان را بنویسیدبا خدمات ما
آسوده خاطر باشید