نیاز به خدمات نظافت منزل در تهران دارید؟
همین حالا با کارشناسان تمیزک تماس بگیرید و نظافتچی آقا یا خانم مورد نظرتان را برای نظافت منزل و ساختمان خود رزرو کنید.

راهکارهایی برای سازمان‌دهی اسباب بازی کودکان

نگهداری اسباب بازی کودکان

اگر در منزل شما دلبندتان در سن کودکی حضور دارد، به احتمال زیاد اتاق او پر از اسباب‌بازی، وسایل و اثاثیه مختلف است. نگهداری تمیز و مرتب اتاق یک کودک چالش‌برانگیز است. در این مطلب قصد دارم چند نکته ساده برای مرتب‌سازی اتاق فرزندتان و جادادن مناسب اسباب‌بازی‌ها به اشتراک بگذارم.

اسباب‌بازی‌های کودکان طی سال‌ها رو به افزایش است و بخش زیادی از فضای اتاق آنها را اشغال می‌کند. پدر و مادرها با خرید اسباب‌بازی‌های جدید و نگهداری اسباب‌بازی‌های قدیمی، به این موضوع دامن می‌زنند.

آویز نگهدارنده اسباب بازی

متاسفانه اکثر کودکان بی‌توجه به جایگاه اسباب‌بازی‌ها، آنها را در اتاق پخش می‌کنند تا ظاهری “تمیز” به وجود آید. خوشبختانه راهکارهایی برای مرتب نگه داشتن اسباب‌بازی‌ها وجود دارد تا کودکان به نظم و ترتیب اتاقشان ترغیب شوند.

اگر به دنبال راهی برای نظم بخشیدن به اسباب‌بازی‌های فرزندتان هستید، پیشنهاد می‌کنم حتماً آویزهای توری نگهدارنده اسباب‌بازی را امتحان کنید. این آویزها اجازه می‌دهند کودک به راحتی اسباب‌بازی مورد علاقه‌اش را انتخاب کند، با آن بازی کند و سپس دوباره سرجایش قرار دهد. هم کودک و هم والدین از این آویزها رضایت خواهند داشت.

گاراژ دیواری برای کامیون‌ها و ماشین‌ها

اگر فرزندتان دارای مجموعه‌ای از ماشین‌های اسباب‌بازی است، ساخت یک گاراژ دیواری کوچک می‌تواند راهکار مناسبی برای نگهداری مرتب آن‌ها باشد. این گاراژ می‌تواند شامل چندین قفسه رنگی باشد که ماشین‌ها به صورت دسته‌بندی‌شده روی آن‌ها قرار می‌گیرند. استفاده از نگهدارنده‌های چوبی نیز برای جلوگیری از سقوط احتمالی ماشین‌ها توصیه می‌شود. این کار به کودک کمک می‌کند تا علاقه‌اش به مرتب‌سازی را تقویت کند.

جعبه‌های قدیمی اسباب‌بازی

هم نیمکت هم جعبه اسباب بازی

چرا یک جعبه اسباب‌بازی نداشته باشید تا بتوانید هم به عنوان یک جعبه اسباب‌بازی و هم یک نیمکت از آن استفاده کنید؟ این یک ایده عالی است که به معنای واقعی کلمه به شما کمک می‌کند تا “با تمام وسایل اتاق کودک خداحافظی کنید!” و شما حتی می‌توانید یک جعبه اسباب‌بازی کلاسیک را به یک نیمکت تبدیل کنید. تنها رنگ مورد علاقه فرزند خود را به جعبه بزنید، برخی طراحی‌ها را به آن اضافه کنید، یک بالش برای آن‌ها بگذارید تا روی آن‌ها بنشینند. شما هم به سادگی می‌توانید نیمکت جعبه اسباب بازی خودتان را داشته باشید.

استفاده از جعبه‌های قدیمی اسباب‌بازی به عنوان نیمکت، راه خلاقانه‌ای برای بازیافت و کاربرد مجدد آن‌هاست. کودکان اغلب از داشتن فضایی شخصی برای مطالعه و بازی لذت می‌برند. رنگ‌آمیزی جعبه‌ها و اضافه کردن بالشتی نشیمن‌گاه، آن‌ها را به نیمکتی جذاب برای کودک تبدیل می‌کند. البته در صورتی که اسباب‌بازی‌ها کلکسیونی هستند باید نگهداری مناسبی برای آن‌ها در نظر گرفت.

قفس حیوانات اسباب بازی

الهام گرفتن از جعبه‌های نگهدارنده توپ‌های اسباب‌بازی، می‌تواند راه حل مناسبی برای نگهداری مرتب عروسک‌ها و حیوانات اسباب‌بازی کودکان باشد. کافیست جعبه‌ای مشابه تهیه کنید که کودک بتواند به راحتی عروسک‌ها را از آن بردارد و مجدد سرجایش قرار دهد. این روش کمک می‌کند تا بدون زحمت زیاد، باغ وحش کوچکی از عروسک‌ها برای کودک ایجاد کنید.
این باغ وحش از چوب ساخته می‌شود و در آن از طناب‌های کشی استفادهمی شود که به کودک شما امکان قرار دادن و خارج کردن هر حیوانی را می‌دهد. ا

ساختن یک باغ وحش چوبی کوچک با استفاده از طناب و چوب، گزینه‌ی مناسبی برای نگهداری عروسک‌های کودک است. کودک می‌تواند عروسک‌ها را به راحتی داخل و خارج کند. این باغ وحش عروسک‌ها را به طور مرتب نگه می‌دارد تا پراکنده نشوند. در صورت کمبود فضا نیز، می‌توان از ننوهایی برای عروسک‌ها استفاده کرد.

قفس حیوانات اسباب بازی

خلاصه مطلب :

راهکارهایی برای سازمان‌دهی اسباب‌بازی‌ها

  • استفاده از آویزهای توری برای آویختن اسباب‌بازی‌ها
  • ساخت گاراژ دیواری چوبی با قفسه‌های رنگی برای ماشین‌های اسباب‌بازی
  • به‌کارگیری جعبه‌های نگهدارنده بزرگ برای عروسک‌ها و حیوانات
  • تبدیل جعبه‌های قدیمی اسباب‌بازی به نیمکت‌های شخصی
  • ساخت باغ‌وحش چوبی کوچک برای عروسک‌ها با استفاده از طناب
  • استفاده از ننو به‌جای باغ‌وحش در فضاهای کوچک

شما چه ایده های برای اتاق کودک دارید؟

مرتب کردن اسباب بازی ها و نگهداری مرتب آنها هنگام نظافت منزل کمک می‌کند. همچنین ایده های خوب کمک می‌کند تا کودک‌تان شادتر شود. شما برای مرتب کردن اتاق کودک و نگهداری اسباب بازی ها چه کارهایی انجام می‌دهید؟


دیدگاهتان را بنویسیدبا خدمات ما
آسوده خاطر باشید