نیاز به خدمات نظافت منزل در تهران دارید؟
همین حالا با کارشناسان تمیزک تماس بگیرید و نظافتچی آقا یا خانم مورد نظرتان را برای نظافت منزل و ساختمان خود رزرو کنید.

راهنمای کامل نظافت منزل در روزهای سرد زمستان

استراتژی‌های نظافت منزل در زمستان

زمستانی بدون عطسه!

چرا فصل زمستان را “فصل آنفلوانزا” می‌نامند؟ با سرمای هوا و جریانی که وجود ندارد، ویروس‌ها و قطره‌های بیماری‌زا برای مدت طولانی‌تری در هوا معلق می‌مانند. کاهش دما نیز شرایط را برای تکثیر سریع‌تر میکروب‌ها فراهم می‌کند.

بنابراین اگر می‌خواهید از ابتلا به بیماری جلوگیری کنید، باید نظافت منزل در تهران و یا محل کارتان را بیشتر کنید. در ادامه چند توصیه برای تبدیل منزل یا دفتر کار به مکانی امن و سالم در زمستان برایتان نقل میکنیم:

کمک گرفتن از نظافتچی‌

موثرترین راه برای اطمینان از اینکه خانه یا محل کارتان واقعاً عاری از میکروب است، استخدام نظافتچی‌ از یک شرکت نظافتی است. نه تنها آن‌ها تخصص و تجربه کافی برای انجام این کار بیشتری دارند، بلکه به ابزارها و تجهیزاتی دسترسی دارند که نتایج با کیفیت بالایی را تحویل می‌دهند.

البته، شما همچنان باید نقش خود را در نگهداری روزانه فضای منزل خود انجام دهید. این شامل مرتب کردن و همچنین تفکیک صحیح زباله‌ها می‌شود. اما برای کارهای تمیز کاری بزرگتر، ایده خوبی است که این کار را به متخصصان بسپارید.

تمیز کردن پنکه‌های سقفی

اگر پنکه سقفی دارید، ممکن است در فصل زمستان تمایلی به استفاده از آن نداشته باشید زیرا هوا به اندازه کافی سرد است. با این وجود، پنکه‌های بیکار جذب گرد و غبار می‌کنند. به خصوص، روی تیغه‌های آن ممکن است طی چند روز مقدار زیادی کثیفی جمع شود.

در حالی که این کثیفی دور از دید است، می‌تواند مشکلات زیادی به همراه داشته باشد. گرد و غبار ممکن است واکنش‌های آلرژیکی ایجاد کند یا حتی می‌تواند میزبان باکتری‌هایی مانند استافیلوکوک باشد.

یک روش آسان برای تمیز کردن پنکه سقفی، این است که از یک کیسه بالش کهنه یا کیسه‌ای با طراحی مشابه و سبک استفاده کنید و تیغه را با آن بپوشانید. سپس، آن را به عقب بکشید تا بیشتر گرد و غبار را داخل کیسه جارو کنید. این کار از پخش شدن ذرات به هر سمت جلوگیری می‌کند.

پس از انجام این کار، باز هم مقداری گرد و غبار باقی می‌ماند، بنابراین دست به کار شوید و با یک گردگیر دسته‌دار، تیغه‌های پنکه را اساسی تمیز کنید.

دستمال‌های ضدعفونی‌کننده دم دست قرار دهید

اگر می‌خواهید نظافت منزل فوری انجام دهید، دستمال‌های ضدعفونی‌کننده بهترین دوست شما هستند. می‌توانید از آن‌ها برای همه چیز استفاده کنید: دستگیره‌های در، کلیدهای برق، نرده‌های پله، دسته‌های شیر، کنترل‌های از راه دور و بیشتر.

همچنین باید چند دستمال ضدعفونی‌کننده بردارید و هر از گاهی از آن‌ها برای تلفن همراه خود استفاده کنید. نه تنها شما برای ساعت‌ها از تلفن استفاده می‌کنید، بلکه آن را تقریباً همه جا همراه خود می‌برید!گاهی حتی به دستشویی! به اختصار، گوشی شما احتمالاً حاوی هزاران میکروب مضر است.

با دستمال‌های ضدعفونی‌کننده، می‌توانید گوشی خود را کاملاً تمیز و عاری از میکروب نگه دارید.

کفش‌ها باید بیرون بمانند

یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از ورود میکروب‌ها و کثیفی به خانه، درآوردن کفش‌ها در محل ورودی است.

برای راحتی، یک نیمکت یا صندلی کنار در قرار دهید، تا مردم جایی برای نشستن هنگام درآوردن کفش‌هایشان داشته باشند. داشتن یک قفسه مخصوص کفش‌های خیس نیز مفید است.

دور ریختن وسایل غیرضروری

وقتی شما دور ریختنی ها را از بین می‌برید، جایی که میکروب‌ها می‌توانند در آن تکثیر شوند را نیز از بین می‌برید. سعی کنید تعداد وسایل تزئینی را به حداقل برسانید یا حداقل در نگه داشتن آن‌ها به صورت مرتب و تمیز دقت بیشتری کنید. برای وسایل کوچک اما ضروری که معمولاً به هم ریخته هستند (مانند کنترل‌های از راه دور)، یک فضای نگهداری برای آن‌ها در نظر بگیرید.

اگر گل و گیاهی در منزل دارید، مطمئن شوید که برگ‌هایشان عاری از گرد و غبار باشد تا از آلودگی هوای داخل جلوگیری شود. علاوه بر این، برگ‌های تمیز نیز به فتوسنتز گیاهان کمک می‌کند، بنابراین قطعا برای سلامت آن‌ها مفید است.

یک تصفیه‌کننده هوا تهیه کنید

وقتی هوا سرد است، مردم بیشتر داخل خانه می‌مانند. این بدان معناست که هوایی که در یک فضا جریان دارد، ممکن است حاوی میکروب‌های بیشتر باشد. برای جلوگیری از انتشار بیماری یا بروز حساسیت‌ها، یک تصفیه‌کننده هوا با توجه به بودجه تان بخرید و هوای داخلی تمیزتر و تازه‌تری بدست آورید.

سفیدکننده ( وایتکس معجزه میکند)

نظافت منزل در زمستان چطور با نظافت، سلامتی خود را حفظ کنیم

آخرین و قطعاً مهمترین، پیشنهاد ضدعفونی کردن با سفید کننده یا به اصلاح وایتکس میباشد. سفیدکننده می‌تواند برای ضدعفونی کردن بسیاری از چیزها در داخل خانه، از صفحه‌های کانتر تا کف حمام‌ها استفاده شود. همچنین می‌توانید آن را برای ضدعفونی کردن سطل زباله به کار ببرید تا از تعفن و بوی بد جلوگیری کنید.

حتماً دستورالعمل‌های استفاده هنگام ضدعفونی کردن با سفیدکننده، به ویژه در مورد مقدار و زمان، را دنبال کنید تا بهترین نتایج را کسب کنید. علاوه بر این، هرگز سعی نکنید مواد شیمیایی را با یکدیگر مخلوط کنید تا آن‌ها را مؤثرتر کنید.

با تدابیر امنیتی و بهداشتی، نه تنها در این زمستان بلکه تمام سال ایمن و سالم بمانید!

درخواست کارگر برای نظافت منزل

اگر به دنبال یک راهکار مطمئن و آسان برای حفظ بهداشت و دور نگه داشتن ویروس‌ها از محیط کار یا خانه‌تان در فصل سرد زمستان هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از خدمات تخصصی شرکت نظافتی تمیزک استفاده کنید. تمیزک با استفاده از نظافتچی منزل قابل اعتماد به بهترین نحو محیط شما را ضدعفونی و تمیز می‌کند تا شما بتوانید بدون نگرانی از بیماری‌ها، زمستانی گرم و سالم را سپری کنید.

شما میتوانید برای درخواست نظافتچی  با شماره های ۷۷۴۵۱۶۱۳-۰۲۱ و ۹۱۶۹۲۲۲۹-۰۲۱ تماس گرفته و با توجه به ماهیت و نوع کار و میزان ساعت و جنسیت نظافتچی درخواست خود را با اپراتورهای ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسیدبا خدمات ما
آسوده خاطر باشید