نیاز به خدمات نظافت منزل در تهران دارید؟
همین حالا با کارشناسان تمیزک تماس بگیرید و نظافتچی آقا یا خانم مورد نظرتان را برای نظافت منزل و ساختمان خود رزرو کنید.

نکات مهم و حرفه ای تمیز کردن شیشه

نظافت شیشه

آیا منزل یا محل کارتان تیره و تاریک به نظر می‌رسد؟ شاید مشکل از چراغ‌ها نباشد، بلکه از پنجره‌های شیشه‌ای باشد.

هرچند پنجره‌ها همیشه در اولویت نظافت نیستند، اما می‌توانند ظاهر و حس یک فضا را تحت تأثیر قرار دهند. اگر به طور مرتب تمیز نشوند، ممکن است با لایه‌ای از گرد و خاک، آب باران خشک شده، مدفوع پرندگان و سایر انواع آلودگی پوشیده شوند.

خوشبختانه، نگهداری پنجره‌های تمیز کار دشواری نیست. در نهایت شما هر روز این کار را انجام نمی‌دهید، بنابراین نیاز به صرف زمان و هزینه زیادی ندارد. برای کمک به نگهداری پنجره‌هایتان تمیز و براق، در ادامه چند نکته از تمیزکاران حرفه‌ای نظافت شیشه آمده است:

امیدوارم این توضیحات بتواند شما را در نگهداری پنجره‌های تمیزتر یاری رساند.

هوای ابری بهترین هوا برای نظافت شیشه

اکثراً تصور می‌شود که بهترین زمان برای شستشوی پنجره‌ها، روزهایی است که آفتاب درخشان و طاقت‌فرسایی بالای سرمان است! اما در واقع این ایده‌ای اشتباه است، زیرا گرمای شدید می‌تواند مایع شوینده و آب را قبل از آنکه بتوانید پنجره را بشویید، خشک کند.

این مسئله باعث ایجاد خطوط چسبنده روی پنجره می‌شود که تمیزکاری دوباره آن دردسرساز خواهد بود.

بنابراین بهتر است شستشوی پنجره‌ها را به روزهای ابری یا حداقل نیمه‌ابری موکول کنید. با این کار، زمان کافی برای شستشوی شیشه و آبکشی پنجره‌ها خواهید داشت بدون نگرانی از خشک شدن سریع مایعات.

علاوه بر این، یک مزیت دیگر این است که پاک کردن شیشه در روزهای ابری باعث کاهش انعکاس نور می‌شود و این عمل پیدا کردن هر گونه خطوط و کثیفی باقی مانده را آسان‌تر می‌کند.

دو مجموعه ابزار تمیزکننده آماده کنید

برای بهترین نتیجه در شستشوی پنجره، نیاز به حداقل دو ست ابزار تمیزکننده مانند دستمال میکروفایبر و حوله ای دارید و یا حداقل وسیله ای با سری تعویض‌پذیر تهیه کنید.

در نظر داشته باشید که سطح بیرونی پنجره‌ها در معرض انواع بیشتری از کثیفی و آلودگی قرار دارد. اگر از همان ابزار برای سمت داخل استفاده کنید، در واقع همه این مواد را به داخل منزل منتقل خواهید کرد. بنابراین بهتر است برای هر طرف پنجره ابزار جداگانه‌ای داشته باشید تا از آلودگی جلوگیری شود.

همچنین تهیه ابزار تمیزکننده بلنددست، به ویژه برای پنجره‌های بلند و یا پهن، توصیه می‌شود.

قبل از شستشو، گرد و غبار را پاک کنید

همانطور که قبل از تمیز کردن کف با دستمال مرطوب باید ابتدا گرد و خاک را جمع‌آوری کرد، برای شستن پنجره‌ها نیز بهتر است ابتدا حداکثر گرد و غبار موجود روی سطح را پاک کنید. انجام دادن این کار وظیفه ما را بسیار آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند، چراکه کثیفی کمتری برای پخش شدن وجود دارد.

علاوه بر این، گردگیری پنجره‌ها قبل از شستن می‌تواند از خراشیده شدن احتمالی شیشه توسط ذرات بزرگ‌تر جلوگیری کند.

از سرکه سفید برای لکه‌های آهکی استفاده کنید

در صورت وجود لکه‌هایی روی پنجره به دلیل رسوب آهکی آب، ابتدا می‌توانید آنها را با استفاده از محلولی مساوی از آب و سرکه سفید تمیز کنید. این محلول همچنین می‌تواند باقی‌مانده‌های روغنی ناشی از تلاش‌های ناموفق گذشته در شستشوی پنجره را از بین ببرد.

جاذبه دوست شماست

یکی دیگر از اصول نظافت منزل که می‌توانید از آن در شستشوی پنجره‌ها و شیشه ها نیز استفاده کنید، تمیز کردن از بالا به پایین است. این روش اقتصادی‌تر است زیرا محصول تمیزکننده می‌تواند به قسمت‌هایی که قرار است بعداً شسته شوند، جاری شود. شروع از بالا و حرکت به سمت پایین همچنین از چکیدن روی قسمت‌هایی که قبلاً تمیز شده‌اند جلوگیری می‌کند.

نتیجه گیری :
در پایان، خلاصه‌ای از نکات و ترفندهای مربوط به نظافت و شستشوی شیشه ها را به شرح زیر ارائه می‌کنم:

  • بهتر است پنجره‌ها را در هوای ابری شست‌وشو دهید تا محلول تمیزکننده سریع خشک نشود.
  • قبل از شستشو، گرد و غبار روی پنجره‌ها را پاک کنید تا کار آسان‌تر شود.
  • برای تمیزی بهتر، از دو مجموعه ابزار تمیزکننده مجزا برای داخل و خارج پنجره استفاده کنید.
  • پنجره را از بالا به پایین تمیز کنید تا مایعات به پایین جاری شوند.
  • برای لک‌های سخت، از محلول آب و سرکه استفاده کنید.

در نهایت، مطمئن شوید که از تجهیزات ایمنی مناسبی برخوردار هستید، تا از بروز حوادث جلوگیری شود به ویژه اگر قرار است پنجره‌هایی را تمیز کنید، که حدود ۱.۵ تا ۲ متر از سطح زمین فاصله دارند . علاوه بر عینک ایمنی برای محافظت چشم‌ها از پاشیده شدن احتمالی مایع تمیزکننده، پوشیدن کلاه ایمنی و لباس‌های محافظ نیز توصیه می‌شود.

برای پنجره‌هایی که بیش از ۲ متر ارتفاع دارند، بهترین کار این است که این وظیفه را به متخصصین واگذار کنید.

برای اطلاعات کامل از شرح وظایف کامل برای نظافت شیشه و نماشویی با ما تماس بگیرید 🙂


دیدگاهتان را بنویسیدبا خدمات ما
آسوده خاطر باشید