نیاز به خدمات نظافت منزل در تهران دارید؟
همین حالا با کارشناسان تمیزک تماس بگیرید و نظافتچی آقا یا خانم مورد نظرتان را برای نظافت منزل و ساختمان خود رزرو کنید.

۱۴ عادتی که باعث کثیف شدن خانه شما میشود!

۱۴ عادتی که باعث کثیف شدن خانه شما میشود!

از پوشیدن کفش در داخل خانه گرفته تا مرتب نکردن تخت‌خوابتان، با ترک این عادت‌ها و رعایت نکات نظافت منزل اصولی، خانه‌تان را تمیز نگه دارید.

داشتن خانه‌ای تمیز چیزی است که اکثریت مردم به دنبال آن هستند، اما اگر خانه شما به طور مداوم جاذب گرد و غبار و کثیفی هستش، شاید چند عادت اشتباهی هست که در همیشه در حال انجام دادن آن هستید و باعث تجمع بیشتر آلودگی‌ها می‌شود.

در حالی که عادت‌هایی مثل مرتب نکردن تخت‌خواب یا پوشیدن کفش در خانه ممکن است در لحظه بی‌ضرر به نظر برسند، اما می‌توانند باعث جمع‌شدن گرد و خاک، کثیفی، پرز و دیگر آلودگی‌های ناخواسته در خانه شوند. برای اثربخش‌تر کردن تلاش‌های تمیزکاری‌تان، سعی کنید این عادت‌هایی را که واقعاً باعث کثیف‌تر شدن خانه می‌شوند، از بین ببرید.

1- پوشیدن کفش در خانه

در طول روز، کفش هایتان مقدار زیادی باکتری و میکروب جمع می کنند که بعدا به داخل خانه برده می شوند.”با گذاشتن کفش ها در ورودی خانه، از انتشار این باکتری ها و همچنین گرد و خاک، چرک و دیگر آلودگی هایی که می توانند به کف کفش بچسبند و در سراسر خانه پخش شوند، جلوگیری می کنید.”

2- بسته نگه نداشتن در توالت فرنگی هنگام فلاش زدن

هنگام فلاش زدن توالت، درب آن را ببندید تا از جمع شدن باکتری ها روی سایر سطوح حمام جلوگیری شود.”هر بار که توالت فرنگی را با در باز فلاش بزنید، ذرات میکروسکوپی حاوی باکتری به دلیل فشار آبی که فلاش می شود به هوا پرتاب می گردند. این ذرات می توانند روی سطوح اطراف مانند حوله و مسواک بنشینند و آنها را آلوده کنند.”

حتما بخوانید : راهنمای جامع تمیزکردن رسوب زرد رنگ توالت

3- جارو کردن هنگامی که کیسه پر است

نظافت منزل با جارو برقی

جارو کردن با کیسه ای پر بی فایده است.”وقتی کیسه جارو پر باشد، دیگر فضایی برای جمع آوری خرده ریزه ها و کثیفی ها وجود ندارد. در نتیجه همه گرد و خاک را مجددا به هوا پرتاب می کند و بازدهی جارو را به شدت کاهش می دهد.” علاوه بر این، عدم تعویض کیسه می تواند فشار زیادی به جارو وارد کند و طول عمر آن را کاهش دهد.

4- شستشوی منظم حوله حمام و آشپزخانه

عدم شستشوی منظم حوله های آشپزخانه و حمام باعث تجمع باکتری می شود.”اگر از این حوله ها برای خشک کردن بدن یا ظروف استفاده کنید، این آلودگی ها به پوست یا ظروف منتقل می شوند که باعث بیماری و از بین رفتن هدف پاکیزگی که همان سلامت است می شود.”

5- باز گذاشتن پنجره ها

گرچه همیشه خوشایند است که پنجره ها را باز کرده و هوای تازه وارد خانه کنیم، اما باز گذاشتن مداوم آنها به مدت طولانی می تواند باعث ورود گرد و غبار، گرده گیاهان و دیگر آلاینده های بیرون به داخل خانه شود.این ذرات می توانند روی سطوح خانه جمع شده و حتی باعث بروز علائم آلرژی فصلی نیز بشوند.

حتما بخوانید : راهنمای یافتن شماره تلفن شرکت خدماتی نظافتی خوب

6- تمیز نکردن حیوان خانگی هنگام ورود

حیوانات خانگی در طول پیاده روی های بیرون یا هنگام رفتن به دستشویی می توانند کثیف شوند. با تمیز کردن آنها هنگام بازگشت به خانه از ورود کثیفی به داخل جلوگیری کنید. “مو و چنگال حیوانات خانگی می تواند گل آلود، پر از حشره، خیس یا بدبو باشد، بنابراین عدم تمیزکاری آنها خطر ایجاد محیطی کثیف و آلوده به میکروب ها را بالا می برد.”

7- داشتن کشوهای زیاد بی مورد

اجازه دادن به انباشته شدن اقلامی مانند کاغذ، مداد و وسایل دیگر در کشو آسان است، اما سعی کنید اجازه ندهید تبدیل به عادتی بد شود.کشوهای پر از وسایل متفرقه محیط ایده آلی برای جمع شدن و نشستن گرد و غبار ایجاد می کند. همچنین بی نظمی کشوها باعث می شود فضا کثیف به نظر برسد و تمیزکاری، مرتب سازی و یافتن وسایل مورد نیاز دشوار شود.

8- رها کردن لباس های کثیف روی زمین

وقتی سبد لباس های کثیف پر شد، لباس ها را روی زمین نیندازید.”رها کردن لباس های کثیف روی زمین باعث جذب گرد و غبار و بوهای ناخوشایند می شود. اگر لباس خیسی در میان باشد، رطوبت پارچه می تواند زمینه مساعدی برای رشد کپک و قارچ ایجاد کند.”

نظافت دریچه هوا

9- تمیز نکردن منظم دریچه های هوا

اگرچه دریچه های هوا اغلب دیده نمی شوند، اما باید هر چند ماه یکبار تمیز شوند تا از جمع شدن گرد و غبار روی آنها جلوگیری شود.تمیز نکردن دریچه های هوا می تواند بر کیفیت هوای خانه تأثیر منفی بگذارد و باعث افزایش گرد و غبار روی سطوح شود. همچنین اگر به مدت طولانی تمیز نشوند، می توانند مسدود شده و بر سیستم تهویه مرکزی فشار وارد کنند.

10- جمع و مرتب نکردن تختخواب

علاوه بر اینکه مرتب کردن تختخواب صبحگاهی اتاق را مرتب تر نشان می دهد، از تجمع گرد و غبار و پرز روی ملحفه ها جلوگیری می کند. مرتب نکردن تخت باعث می شود گرد و غبار روی ملافه ها جمع شده و پاکیزگی فضای خواب را تحت تأثیر قرار دهد.

11- تمیز کاری با وسایل کثیف

پس از تمیز کردن خانه، وسایل به کار رفته مانند اسفنج، تی و پارچه را نیز به طور کامل تمیز کنید.”وقتی با وسایلی کثیف و آلوده تمیزکاری می کنید، صرفاً آلودگی و باکتری های جمع شده را در سراسر خانه پخش می کنید بدون اینکه آنها را پاکسازی کنید. این باعث می شود تلاش های شما برای تمیزکاری بیهوده باشد.

12- گذاشتن لباس های خیس در ماشین لباسشویی

اگر چه گذاشتن لباس های خیس برای یک شب در ماشین لباسشویی مشکلی ندارد، اما نگه داشتن آنها به مدت طولانی می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع و کپک شود.رطوبت باقی مانده محیط مساعدی برای رشد کپک و قارچ ایجاد می کند که می تواند باعث خرابی لباس ها شود.

حتما بخوانید : راهنمای تمیزکردن آشپزخانه (قدم به قدم)

13- اجازه دادن به انباشته شدن بی رویه کمدها

اگر کمدهایتان معمولاً پناهگاه وسایل بی جا است، شاید بهتر باشد سیستمی کارآمدتر طراحی کنید. خانم ماک می گوید: “کمدهای شلوغ و نامرتب می توانند گرد و غبار زیادی جمع کرده و جاهای تیره ای ایجاد کنند که فقط جذابیتی برای حشرات موذی دارد.

14- گذاشتن لباس‌ها بر روی آویز خشک‌کن

گذاشتن لباس‌ها بر روی آویز خشک‌کن برای مدت زمان طولانی (حتی اگر تمیز و خشک باشند) می‌تواند باعث شود گرد و غبار روی پارچه بنشیند، که سپس اثربخشی شستن لباس‌های شما را مختل می‌کند

گارانتی خدمات نظافت ( ۱ ساعت اول رایگان )

✔️تضمین رضایت ۱۰۰ درصدی : گارانتی ما نشان دهنده تعهد ما نسبت به انجام درست کار است تا اطمینان حاصل شود که صفر تا صد محل محل مورد نظر شما بدون هیچگونه عیب و ایراد تمیز شده است. اگر به هر دلیلی از تمیزی اخیر ما ناراضی هستید، ظرف ۲۴ ساعت به ما اطلاع دهید و ما برمی گردیم و آن را درست می کنیم.

برای دریافت خدمات نظافت شرکت و نظافت راه پله و منزل و رزرو نظافتچی با شماره  ۹۱۶۹۲۲۲۹-۰۲۱ و ۷۷۴۵۱۶۱۳-۰۲۱  تماس بگیرید . 


دیدگاهتان را بنویسیدبا خدمات ما
آسوده خاطر باشید