نیاز به خدمات نظافت منزل در تهران دارید؟
همین حالا با کارشناسان تمیزک تماس بگیرید و نظافتچی آقا یا خانم مورد نظرتان را برای نظافت منزل و ساختمان خود رزرو کنید.

نظافت آشپزخانه در کوتاه ترین زمان + ترفندها

نظافت آشپزخانه در کوتاه ترین زمان

نظافت آشپزخانه یکی از قسمت‌های اصلی در نظافت منزل هر خانه‌ای است که نظافت آن اهمیت چندبرابری دارد، زیرا در آشپزخانه مواد غذایی نگهداری می‌شود و در صورت وجود هرگونه کثیفی، زمینه نفوذ میکروب‌ها، ویروس‌ها و حشرات مختلف فراهم می‌شود و اگر نظافت آشپزخانه صورت نگیرد علاوه بر این که ظاهر آشپزخانه زشت می‌شود برای سلامتی نیز مضر است.

اما اصل ماجرای نظافت آشپزخانه در استفاده از ترفندها و روش‌های تمیزکاری است؛ زیرا در همه آشپزخانه‌ها چربی‌ و گرد و خاک و لکه‌ها وجود دارند و درصورتی‌که ترفندهای از بین‌ بردن آن‌ها را بلد نباشید نمی‌توانید آشپزخانه را به‌خوبی تمیز کنید و آلودگی‌ها را از بین ببرید. ازآنجایی‌که فواید نظافت منزل بسیار زیاد است و تمیزکردن آشپزخانه نیز زیر مجموعه آن قرار دارد.

ترفندهای کاربردی برای نظافت آشپزخانه

بنابراین در این مقاله نکات و ترفندهای کاربردی از بین‌ بردن کثیفی‌های آشپزخانه توسط شرکت خدماتی تمیزک معرفی می‌شود که با به‌کارگیری این روش‌ها به این درک خواهید رسید که تمیزکردن آشپزخانه کار چندان سختی هم نیست و لذت دارد، پس اگر شما نیز مدت زیادی است که به نظافت و تمیزی آشپزخانه خود اهمیت نداده‌اید و چربی و آلودگی‌های زیادی وسایلتان را فراگرفته‌اند و به دنبال روش‌هایی راحت برای تمیزکردن آن‌ها هستید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

همچنین در صورت وجود هرگونه مشکل و عدم توانایی در نظافت آشپزخانه می‌توانید از مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات نظافت منزل کمک بگیرید.

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای تمیزکردن و نظافت آشپزخانه باید حتماً از مواد تمیزکننده شیمیایی و مضر استفاده کنند و به دلیل بوی بد و ضرری که این مواد دارند از نظافت‌کردن آشپزخانه خود امتناع می‌کنند درصورتی‌که با استفاده از مواد طبیعی و غیر مضر و ترفندهایی ساده نیز می‌توان آشپزخانه‌ای درخشان داشت.

در ادامه به 5 ترفند مهم و کاربردی می‌پردازیم که با انجام آن‌ها می‌توانید آشپزخانه‌ای تمیز و زیبا داشته باشید.

کابینت‌ها را با این روش تمیز کنید

با داشتن کابینت‌هایی مرتب و تمیز هم جلوه آشپزخانه شما زیباتر می‌شود و هم هنگام نیاز به وسایل موردنیازتان می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را پیدا کنید.

برای تمیزکردن کابینت آشپزخانه بهتر است که ابتدا وسایل داخل کابینت‌ها را خارج کنید و با استفاده از جاروبرقی همه آشغال‌های درون کابینت را جمع کنید و سپس با استفاده از دستمال آغشته به مایع ظرف‌شویی داخل کابینت‌ها و لکه‌های آن را تمیز کنید و سپس با دستمال خشک کنید.

حتما بخوانید : ۵ روش تمیز کردن وسایل برقی و استیل

برای مرتب‌کردن وسایل داخل کابینت می‌توانید از تجهیزات نظم‌دهنده استفاده کنید و هر کابینت را برای وسایل خاصی در نظر بگیرید.

بعد از تمیزکردن کابینت آشپزخانه و داخل کابینت‌ها نوبت به در آن‌ها می‌رسد که ممکن است لکه و یا چربی داشته باشند که محلول سرکه سفید و جوش‌شیرین یکی از بهترین ترکیباتی است که با استفاده از آن می‌توانید درب کابینت‌ها را تمیز کنید.

نظافت آشپزخانه با ترفندهای جدید

اجاق‌گاز و هود را برق بیندازید

از بین‌بردن چربی‌ها و لکه‌های اجاق‌گاز و هود از جمله از سخت‌ترین مراحل نظافت آشپزخانه محسوب می‌شود؛ اما با مواد طبیعی و بدون ضرر خیلی راحت می‌توان این قسمت‌ها را تمیز کرد.

برای ازبین‌بردن چربی‌ها و آلودگی‌های اجاق‌گاز باید یک حوله را به آب و مایع ظرف‌شویی آغشته کنید و سطح اجاق‌گاز و قسمت‌هایی که کثیف است را با جوش‌شیرین بپوشانید.

سپس حوله را بر روی قسمت‌هایی که جوش‌شیرین وجود دارد بگذارید و چند دقیقه صبر کنید تا لکه‌ها و چربی‌ها نرم شوند سپس حوله را بلند کنید و سطح اجاق‌گاز را با آن تمیز کنید و چربی‌ها را از بین ببرید، در نهایت با استفاده از یک اسفنج سطح اجاق‌گاز را تمیز و خشک کنید.

برای تمیزکردن فیلترهای هود نیز استفاده از جوش‌شیرین بسیار کاربردی خواهد بود، تنها کافی است که در یک ظرف و یا سینک پرازآب جوش مقداری جوش‌شیرین و مایع ظرف‌شویی اضافه کنید و فیلترها را به مدت ده دقیقه در آن بخیسانید و بعد از نرم‌شدن چربی‌ها با استفاده از یک فرچه همه آن‌ها را از بین ببرید.

ازبین‌بردن بوی یخچال

تمیزکردن یخچال در نظافت آشپزخانه معمولاً راحت‌تر از سایر وسایل است و برای مرتب‌کردن آن باید ابتدا همه وسایل را خارج کنید و مواد غذایی خراب را دور بریزید و سپس با استفاده از یک اسفنج مرطوب تمامی قفسه‌های یخچال را تمیز و خشک کنید و در نهایت همه مواد غذایی را به‌صورت مرتب در یخچال قرار دهید.

نظافت یخچال و ترفندهای آن

اما مشکل مهمی که افراد زیادی با آن مواجه می‌شوند بوی بد یخچال است که روش‌های مختلفی برای ازبین‌بردن آن وجود دارد. یکی از بهترین ترفندها برای ازبین‌بردن بوی بد یخچال، استفاده از قهوه است، در یک ظرف مقداری قهوه بریزید و آن را در یخچال قرار دهید تا بوی بد یخچال را جذب کند همچنین برای ازبین‌بردن بوی بد یخچال می‌توان یک لیمو را دو نصف کرد و در یخچال قرارداد.

حتما بخوانید : ترفندهایی برای از بین بردن بوی شیر از روی فرش

سینک ظرف‌شویی را با این مواد درخشان کنید

سینک ظرف‌شویی محل شستشوی ظرف‌ها است و تمیز بودن آن ضرورت دارد که برای تمیزکردن آن می‌توان از جوش‌شیرین و سرکه استفاده کرد. به این منظور مقداری جوش‌شیرین را به همه قسمت‌‌های سینک ظرف‌شویی پخش کنید و سپس سرکه را بر روی آن اسپری کنید و چند دقیقه بعد با استفاده از اسفنج و یا مسواک تمامی قسمت‌ها را بسابید تا لکه‌ها از بین ببرند و در نهایت سینک‌ را با آب شستشو دهید.

در نظر داشته باشید که جرم‌گیری شیرآلات را نیز می‌توانید انجام دهید.

نظافت سینک ظرفشویی

تمیزکردن کاشی‌های آشپزخانه در سه سوت

کاشی و سرامیک‌های کف و دیوارهای آشپزخانه نیز در معرض چربی، گردوخاک و لکه‌های مختلف هستند که با استفاده از مایع ظرف‌شویی و آب می‌توان به‌راحتی آن‌ها را تمیز کرد. ابتدا مایع ظرف‌شویی را با کمی آب گرم مخلوط کنید و سپس با استفاده از دستمال و یا اسفنج بر روی سرامیک‌ها بکشید تا لکه‌ و چربی‌ها از بین بروند و در صورت امکان با آب شستشو دهید و یا با دستمال خشک کنید.

ترفندهای کاربردی برای تمیزکردن آشپزخانه و سایر وسایل

در نظافت آشپزخانه وسایل زیادی وجود دارد که ما به نحوه تمیزکردن اصلی‌ترین آن‌ها پرداختیم؛ اما وسایل دیگری نیز در آشپزخانه وجود دارند که تمیزکردن آن‌ها ‌برای بسیاری از افراد سخت است و همچنین در هنگام تمیزکردن با مواد شوینده شیمیایی منزل باید نکاتی را رعایت کرده به آن‌ها دقت کرد که در ادامه به ترفندهای تمیزکردن برخی از این وسایل می‌پردازیم.

  • مایکروفر

برای تمیزکردن مایکروفر یک لیمو را نصف کند و آب آن را در یک ظرف قابل‌ استفاده در مایکروفر بریزید و کاسه را در مایکروفر قرار دهید و چند دقیقه بر روی حرارت بالا بگذارید که با این کار لکه و چربی‌ها نرم می‌شوند و می‌توانید به‌راحتی مایکروفر را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

  • تخته‌گوشت چوبی

برای از بین‌بردن بوی تخته‌گوشت چوبی مقداری سطح آن را با نمک بپوشانید، سپس یک لیمو را نصف کنید و چند دقیقه بر روی نمک‌‌ها بسابید و در نهایت تخته را با استفاده از دستمال تمیز کنید.

  • سبد ماشین ظرف‌شویی

برای تمیزکردن سبد ماشین ظرف‌شویی می‌توان از سرکه سفید برای نظافت آن استفاده کرد.

  • ظروف مسی

لیمو را نصف کرده و در ظرف نمک قرار دهید تا سطح آن کاملاً پوشیده شود سپس لیمو را به سطح ظروف مسی بسابید تا لکه‌ها از بین بروند.

خدمات نظافت آشپزخانه در شرکت تمیزک

با وجود راهکارهای ساده‌ای که درمورد نظافت آشپزخانه ذکر شد بسیاری از افراد به دلیل مشکلات متعدد نمی‌توانند نظافت منزل خود را انجام دهند که راهکاری ساده برای این افراد وجود دارد، در حال حاضر مجموعه‌های خدمات نظافت منزل وجود دارند که خدمات تخصصی نظافت را انجام می‌دهند.

مجموعه‌ تمیزک خدماتی تخصصی در این زمینه را ارائه خواهند داد و از نظافتچی حرفه ای و ماهر که به همه اصول نظافت منزل و نظافت آشپزخانه واقف هستند استفاده می‌کنند و تجهیزات موردنیاز و مناسب با نظافت را نیز بکار می‌گیرند.

حتما بخوانید : راهنمای تمیزکردن آشپزخانه (قدم به قدم)

با کمک مجموعه‌های خدمات تخصصی نظافت می‌توان با پرداخت هزینه کمی نظافت منزل و آشپزخانه خود را در زمان کوتاه‌تری انجام داد و این خدمات برای افرادی که دچار مشکل وقت هستند و تمیزکردن آشپزخانه و منزل برای آن‌ها مقدور نیست، بسیار کمک‌کننده است.

از طرفی دیگر نظافتچی‌های مجموعه‌های خدمات نظافتی قابل‌اعتماد و معتبر هستند؛ زیرا قبل از استخدام سوابق آن‌ها بررسی می‌شود و می‌توان با خیال راحت به آن‌‌ها اعتماد کرد.

نتیجه‌گیری

تمیزکردن و نظافت آشپزخانه اهمیت زیادی دارد؛ زیرا آشپزخانه کثیف از یک‌ طرف سلامتی را به خطر می‌اندازد و از طرفی دیگر لذت آشپزی را کم می‌کند. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که نظافت آشپزخانه کار سختی است؛ اما با رعایت برخی از نکات و ترفندها متوجه می‌شوید که تمیزکردن وسایل آشپزخانه نه‌ تنها کار سختی نیست؛ بلکه لذت زیادی نیز دارد.

در این مقاله ۵ نکته مهم برای تمیزکردن قسمت‌های مختلف آشپزخانه و ترفندهایی کاربردی برای نظافت سایر وسایل را به شما آموزش دادیم که با به‌کاربردن این نکات و ترفندها می‌توانید همیشه آشپزخانه‌ای تمیز و درخشان داشته باشید.

علاوه بر این بسیاری از افراد به دلیل مشکلات متعدد توانایی تمیزکردن آشپزخانه را ندارند که می‌توانند از مجموعه‌های خدمات نظافت منزل تمیزک در شعبه‌های مختلف تهران کمک بگیرند و نظافت آشپزخانه خود را به آن‌ها بسپارند.

برای دریافت خدمات تخصصی نظافت در تهران با شماره شرکت نظافتی ۹۱۶۹۲۲۲۹-۰۲۱ و ۷۷۴۵۱۶۱۳-۰۲۱ تماس بگیرید تا کارگر خوب برای نظافت منزل و نظافت راه پله و نظافت محل کار خود را رزرو کنید.


دیدگاهتان را بنویسید


امیر آقایی 5 دی 1402

واقعاً ترفندهای عالی‌ای بودند! همیشه نظافت آشپزخانه برای من مجرد که تنها زندگی میکنم کاری وقت‌گیر و طاقت‌فرسا بود، اما با این نکات دیگه نگرانی بابت زمان ندارم. متشکرم برای اشتراک این ایده‌های ناب! 🍳

با خدمات ما
آسوده خاطر باشید